profit H500

5osé CNC


img

Jeden stroj, pět os, kreativita bez hranic

V malovýrobě s nevyhraněným výrobním programem má individuální obrábění nejrůznějších materiálů stále větší význam. Nejmodernější pětiosá CNC obráběcí centra garantují neomezenou kreativitu a zároveň snižují pořizovací a následné náklady na speciální pracovní jednotky a nástroje na nejnutnější minimum. Individuální řešení tvaru obrobku a plně automatizovaná výroba společně s malými investičními nároky činí z modelu profit H500 řady Format4 stroj, který už dnes splňuje budoucí požadavky na výrobu dílců. Výkonné frézovací vřeteno umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků s každým materiálem a nezávisle na úhlu obrábění. 18 samostatně volitelných vrtacích vřeten a integrovaná pilová jednotka na drážky dávají modelu H500 neomezené možnosti obrábění a umožňují značně zkrátit dobu výrobního cyklu. 

V novém, zcela přepracovaném designu, jsou CNC obráběcí centra Format4 už na první pohled ztělesněním dynamičnosti, síly a nejmodernější vyspělé technologie.

 • Bezhadicový dvouokruhový přísavkový systém FORMAT4 s výškou přísavek 100 mm
 • 2 CNC řízené osy Z zkracují dobu cyklu na minimum
 • e-motion: automatické polohování trámců a přísavek

… stroje prémiové značky FORMAT4 pro nejvyšší požadavky

 • Financování šité na míru
 • Konstantní vysoký výkon i při intenzivním průmyslovém zatížení
 • Optimalizovaná technická řešení na základě připomínek zákazníků
 • Robustní konstrukce s prémiovými komponenty
 • High-Tech řešení v široké nabídce výbav
 • Nejvyšší přesnost výroby
 • Prémiový komfort obsluhy
 • Design prémiové třídy
 • Kvalita a přesnost z Rakouska
 • Bezkompromisní produktivita
 • Perfektní soubor servisních služeb před, během i po nákupu stroje
 • Zkoušený dle CE
 • Dokonalá řešení automatizace
 • Síťové propojení celé dílny
 • Software a stroj od jednoho dodavatele

Detaily

Hlavní vřeteno: 5 os - bez omezení

Hlavní vřeteno: 5 os - bez omezeníVýkonné 5osé vřeteno o výkonu 12 nebo volitelně 15 kW garantuje vynikající výsledky při frézování, vrtání a řezání v každém úhlu. Speciální kapalinové chlazení a vysoce kvalitní keramická ložiska zajišťují dlouhodobou přesnost a nanejvýš klidný chod se všemi materiály. Měnič plynule reguluje otáčky až do 24 000 ot./min.

Nekonečná rozmanitost s vrtací jednotkou FORMAT-4

Nekonečná rozmanitost s vrtací jednotkou FORMAT-4Vrtací hlava s 18 vřeteny

 • 12 vrtacích hřídelí vertikálně, rozteč 32 mm:jednotlivě vyvolatelné
 • 6 vrtacích hřídelí horizontálně, rozteč 32 mm: 4 v ose X, 2 v ose Y, jednotlivě vyvolatelné
 • Integrovaná drážkovací pila v ose X
 • Motor řízený invertorem, max.7.500 ot./min
 • Nepřehlédněte: Celé pracovní pole je pokryto vrtací skupinou ve vertikálním a horizontálním obrábění

 • Nosič agregátu s dvěma osami Z

  Nosič agregátu s dvěma osami Z  Nosič agregátu s dvěma osami Z umožňuje rychlé střídavé používání vrtací jednotky a hlavního vřetena. Dráha pojezdu osy Z přitom činí 500 mm, díky čemuž lze používat dlouhé nástroje i na vysoké obrobky.

  Talířový výměník nástrojů, nesený na výložném rameni

  Talířový výměník nástrojů, nesený na výložném rameni  Talířový výměník s 18/24 místy je namontován vzadu na pojezdovém rameni X, a tedy s ním pojíždí v ose X. Použití talířového výměníku s 18/24 místy umožňuje zkrátit čas výměny nástrojů na nejnutnější minimum. Díky tomu je obráběcí centrum Format-4 ještě výkonnější.

  10násobný lineární měnič nástrojů - nejvyšší flexibilita a nejkratší přípravné časy

  10násobný lineární měnič nástrojů - nejvyšší flexibilita a nejkratší přípravné časy  Tento 10násobný lineární měnič zajišťuje nejkratší přípravné časy, minimalizuje spotřebu stlačeného vzduchu a nabízí dostatek místa pro frézovací nástroje a vodicí štíty třísek.

  Maximální rychlost pojezdu bez tolerance - osa X s ozubnicovým pohonem

  Maximální rychlost pojezdu bez tolerance - osa X s ozubnicovým pohonem  Vysoce kvalitně zpracovaný ozubnicový pohon osy X se šikmo vypouklými zuby garantuje nejvyšší přesnost při maximální rychlosti pojezdu. Redukční převodovka přitom zaručuje maximální přesnost opakování. Zapouzdřené uložení: Na tvrzených a broušených lineárních vedeních běhají kuličkové čelisti, s dlouhou životností a absolutní přesností.

  Lineární vedení

  Lineární vedení  Vedení osy Y a Z se zapouzdřeným uložením: kleštiny se pohybují na kalených a broušených lineárních vedeních, polohování osy Y a Z zajišťuje broušené kuličkové vřeteno.

  Automatické centrální mazání

  Automatické centrální mazání  Všechny pohyblivé osy jsou průběžně automaticky promazávány, což zajišťuje spolehlivost a neustálou připravenost k použití při nízkých nárocích na údržbu. Mazivo je s časovým řízením a pneumatickým ovládáním dopravováno na mazaná místa vedení os X, Y a Z. Mazací cyklus je ovládán řízením os.

  Dopravní pás na odpadní díly a třísky

  Dopravní pás na odpadní díly a třísky  Stroj profit H500 nabízí čisté pracoviště bez časově náročného čištění stroje díky dopravnímu pásu na třísky umístěnému v pracovním poli. Doprava odpadu může ručně řízena a probíhá na levé straně stroje.

  Individuální kompletní řešení údržby

  Individuální kompletní řešení údržby  Permanentní dostupnost moderních výrobních zařízení je rozhodujícím faktorem ovlivňujícím produktivitu a ziskovost podniku. Průběžná opatření preventivní údržby zajišťují připravenost stroje k použití a zaručují konstantní přesnost. S našimi individuálními nabídkami údržby můžete profitovat z dlouhodobě stálé, vysoké kvality koncových výrobků. Kromě rozsáhlé údržby strojů provádíme také kontroly všech elektrických, pneumatických a mechanických součástí, jakož i všech bezpečnostních zařízení. Dále můžete využívat bezplatnou službu Hotline a získávat speciální nabídky softwaru, školení a náhradních dílů. Informujte se na svou individuální nabídku údržby a získejte záruku dlouhodobě dokonalého dřevoobrábění!

  Spolehlivé upnutí obrobku – předpoklad přesného opracování

  Spolehlivé upnutí obrobku – předpoklad přesného opracování  Nejrůznější formy přísavek Vám zaručí bezpečné fixování všech myslitelných tvarů obrobků. Podtlakové přísavky a upínací prvky lze navíc neomezeně použít flexibilně na celém trámci.

  Indikace polohy trámců a podtlakových přísavek.

  Indikace polohy trámců a podtlakových přísavek.  Obrobek, trámce a podtlakové přísavky jsou ve standardní konfiguraci současně zobrazeny na CNC modulu. Tím je zaručeno, že obrobek bude správně umístěn a že nedojde ke kolizi mezi nástrojem a přísavkou. Přesná poloha podtlakových přísavek na trámcích je velmi přesně indikována laserem.

  Jako rozšíření našeho standardního polohovacího přípravku je k dispozici systém lightPos.

  Usměrňovač třísek

  Usměrňovač třísek  Usměrňovač třísek, umístěný na frézovacím vřeteni a řízený osou C, umožňuje použití stávajících nástrojů. Při obrábění hran obrobku jsou třísky odváděny k odsávacímu hrdlu.

  Plynule řízený odsávací kryt

  Plynule řízený odsávací kryt  Odsávací hubice se automaticky plynule přizpůsobuje aktuální výšce obrobku a tím podstatně redukuje prachové a hlukové zatížení v dílně.

  Dvě velikosti pracovních polí pro individuální požadavky

  Dvě velikosti pracovních polí pro individuální požadavky  profit H500 16.38 X= 3740 mm Y= 1505 mm Z= 350 mm (průchodná výška od výšky trámce) profit H500 16.56 X= 5540 mm Y= 1505 mm Z= 350 mm (průchodná výška od výšky trámce)

  Stavová indikace

  Stavová indikace  V inovativní koncepci osvětlení jsou různá hlášení týkající se provozního stavu stroje okamžitě vizualizována změnou barvy. Díky tomu jste okamžitě informováni o aktuálním provozním stavu Vašeho CNC obráběcího centra řady profit.

  3D simulátor s kontrolou kolize.

  3D simulátor s kontrolou kolize.  Pomocí 3D simulátoru jsou přesně zobrazeny pojezdové trasy, pojezdové rychlosti, přejezdové výšky. Jsou zobrazeny rovněž i výbavy jako např. 5-motion agregát, usměrňovač třísek, talířové zásobníky nebo vrtací hlavy. Samozřejmostí je výpočet a zobrazení pracovní doby. Kolizní kontrola prověřuje nebezpečí případných kolizí a zaručuje vám bezpečnou práci se strojem. Přiřazením DXF-profilu vašeho nástroje do systému je tento profil zobrazován již na příslušném zobrazeném dílci. Rovněž při „zavádění“ nového nástroje do systému slouží DXF-profil jako vaše pomůcka. Díky tomu dochází prokazatelně k úspoře spotřeby materiálu.

  Trámec „s-motion“

  Trámec „s-motion“  Plně automatický trámec „s-motion“ Vám umožňuje provedení všech operací při obrábění dílů oken a dveřních rámů ve velmi krátkém čase a vynikající kvalitě.

  Konzolový stůl FORMAT-4 - s možností přizpůsobení každému požadavku

  Konzolový stůl FORMAT-4 - s možností přizpůsobení každému požadavku  V závislosti na aplikaci může být pracovní stůl vybaven 6, 8 nebo 10 konzolami. Vyberte si ze tří lety osvědčených konzolových systémů s různým stupněm automatizace a zajistěte si perfektní přizpůsobení nejrůznějším velikostem a tvarům obrobků.

  Doraz obrobku pro dýhované plochy

  Doraz obrobku pro dýhované plochy  Kromě dorazových válců obrobku máte při obrábění dýhovaných ploch s přesahem dýhy nebo laminátových desek k dispozici samostatné dorazy.

  Video

  Katalogy zdarma

  Zde můžete listovat v katalogu online, stáhnout si jej jako pdf nebo si vyžádat jeho zaslání zdarma.