profit H08 21.31

CNC obráběcí centrum pro nesting


img

CNC-NESTING – EFEKTIVITA DÍKY AUTOMATIZACI

Při vývoji byla prioritou univerzálnost – a tento všestranný talent mezi stroji CNC Vás opravdu přesvědčí maximální přesností a impozantní produktivitou při obrábění nejrůznějších materiálů.

Model profit H08 21.31 je synonymem maximální flexibility a efektivity a imponuje už v základní výbavě 15 pozicemi pro nástroje. Perfektní kvalitu bez vytržení třísek zajistí hlavní vřeteno s motorem o výkonu 12 kW. Výbavu doplňuje vrtací hlava s 8 vřeteny.

Díky inteligentnímu řízení podtlaku "smart zoning", lze jednotlivé podtlakové zóny přepínat buď plně automaticky, nebo ovládat a aktivovat manuálně v závislosti na velikosti desek / obrobků.  Při opracování menších dílců o různých rozměrech se pro upínání a opracování využívají zóny 1–6.

… stroje prémiové značky FORMAT4 pro nejvyšší požadavky

 • Financování šité na míru
 • Konstantní vysoký výkon i při intenzivním průmyslovém zatížení
 • Optimalizovaná technická řešení na základě připomínek zákazníků
 • Robustní konstrukce s prémiovými komponenty
 • High-Tech řešení v široké nabídce výbav
 • Nejvyšší přesnost výroby
 • Prémiový komfort obsluhy
 • Design prémiové třídy
 • Kvalita a přesnost z Rakouska
 • Bezkompromisní produktivita
 • Perfektní soubor servisních služeb před, během i po nákupu stroje
 • Zkoušený dle CE
 • Dokonalá řešení automatizace
 • Síťové propojení celé dílny
 • Software a stroj od jednoho dodavatele

Detaily

Vrtací hlava

Vrtací hlava • Vrtací jednotka DH 8 s 8 vertikálními vřeteny
 • Vrtací jednotka DH 12 s 12 vertikálními vřeteny
 • Vrtací jednotka DH 16 s 4 horizontálními, 12 vertikálními vřeteny a 2 pilami
 • Motor řízený invertorem, max. 6.000 ot/min Stroj je určen k vertikálnímu vrtání.

Lineární výměník nástrojů

Lineární výměník nástrojůVelkoryse dimenzovaná zóna výměny nástrojů pro automatický provoz s možností praktického odkládání přídavných jednotek.

Dokonalý nesting s matricovým stolem FORMAT-4

Dokonalý nesting s matricovým stolem FORMAT-4Matricový stůl s optimalizovanou geometrií rastru umožňuje celoplošné dosednutí obrobků různých tvarů a velikostí a zaručuje jejich přesné polohování. Referenční dorazy namontované přímo na stole pomáhají navíc při optimalizaci řezu a mohou být volitelně sledovány čidly ochrany proti kolizi. Pracovní rozměry 2500 mm x 1250 mm x 85 mm u varianty H08 „13.25“ a 3090 mm x 1530 mm x 85 mm u varianty „16.31“ umožňují jednoduché zpracování všech standardních rozměrů desek.

Závěsný ovládací panel

Závěsný ovládací panelRuční terminál s potenciometrem a nouzovým vypínačem

Smart Zoning

Smart ZoningSmart Zoning ve stroji nabízí rychlé zpracování různých formátů deskového materiálu 3090mm x 2100mm 7'x10'/3090mm x 1530mm 5'x10'/ 2500mm x 1250mm 4'x8'. Rychlá změna formátu z jednoho na druhý. 

Upínač jednotek s pevnými pozicemi

Upínač jednotek s pevnými pozicemiK modelu H08 21.31 se volitelně dodává upínač nástrojů s pevnými pozicemi. Upínač lze natáčet ručně o 90°, což znamená, že můžete pracovat ve všech směrech řezání.

Tiskárna štítků

Tiskárna štítkůTiskárnu štítků lze instalovat nejen na ovládacím terminálu u odebírací stanice, ale také na standardním ovládacím panelu.

Vakuový systém

Vakuový systémK fixování materiálů propouštějících vzduch a malých dílců lze vyvinout maximální přídržnou sílu. Sací výkon činí až 750 m³/h.

Rychlé polohování vakuových přísavek pro libovolný tvar obrobku.

Rychlé polohování vakuových přísavek pro libovolný tvar obrobku.Geometrie rastrového stolu Vám usnadní manipulaci s přísavkami. Pokud ještě navíc použijete rozvaděč, vznikne dvouokruhový podtlakový systém.

Portálová konstrukce s pohonem typu Gantry: rychlá, přesná a nenáročná na údržbu

Portálová konstrukce s pohonem typu Gantry: rychlá, přesná a nenáročná na údržbuPortálová konstrukce vedená po obou stranách stojanu stroje (Gantry) zaručuje maximální přesnost včetně přesného opakování operací. Pohon v ose X a Y pomocí ozubených hřebenů zajišťuje maximální pojezdovou rychlost a nejkratší časy opracování i výměn nástrojů.

Dvě velikosti pracovních polí pro individuální požadavky

Dvě velikosti pracovních polí pro individuální požadavkyFORMAT-4 profit H08 13.25 X= 2500 mm; Y= 1250 mm; Z= 85 mm FORMAT-4 profit H08 16.31 X= 3090 mm; Y= 1530 mm; Z= 85 mm

Automatický systém měření délky nástroje

Automatický systém měření délky nástrojeSnadné nastavení parametrů vašich nástrojů: každá délka nástroje je v nástrojové databázi zadaná s přesností na setinu milimetru.

3D-frézování

3D-frézováníNejjednodušší 3osé použití s neuvěřitelnými výsledky. Vaši kreativitu nebrzdí žádná omezení.

Automatika s odebírací jednotkou včetně elektromotoricky řízeného odsouvače

Automatika s odebírací jednotkou včetně elektromotoricky řízeného odsouvačeAutomatická jednotka pro odebírání opracovaných obrobků. Vám zajistí zkrácení obráběcího cyklu, vyšší produktivitu a vyšší zisk.

Tvorba závitů

Tvorba závitůMetrické závity nebo závity s jemným stoupáním. Jednoduché programování - perfektní výsledky.

Gravírování

GravírováníVáš budoucí rozsah použití není omezen pouze na dřevo. Speciální výbava vám umožní rovněž opracování Alucobondu.

Komfort obsluhy a bezpečnost práce ve skříňovém rozvaděči FORMAT-4

Komfort obsluhy a bezpečnost práce ve skříňovém rozvaděči FORMAT-4Ovládací jednotka CNC obráběcího centra je zároveň hlavní součástí konceptu bezpečnosti práce Format4. Světelná závora monitoruje přístup do nebezpečné zóny a nouzový vypínač navíc umožňuje kdykoli přerušit probíhající program. Kromě různých elektrických komponent obsahuje skříňový rozvaděč centrální řídicí jednotku CNC. Přehledný barevný LED monitor vás informuje se všemi důležitými údaji o programu, obrobku a konfiguraci stroje. Skříňový rozvaděč jako srdce a mozek stroje profit H08 doplňuje potenciometr a USB rozhraní.

Přídavné utěsnění pro extrémní podmínky použití

Přídavné utěsnění pro extrémní podmínky použitíSilně prašné materiály mohou výrazně zvyšovat nároky na údržbu CNC obráběcího centra. Přídavné utěsnění na vodicích vozících a lineární vedení uzavřená mosaznými krytkami zaručují podstatně delší životnost, a to i při nepřetržitém zatížení.

Software Format-4 - hravě snadné programování

Software Format-4 - hravě snadné programováníSe softwarem speciálně přizpůsobeným obráběcímu centru nabízí Format4 spolehlivé kompletní vybavení nejvyšší třídy. Pro profesionální CNC obrábění máte k dispozici dvě varianty řízení: „Compact-Control“ umožňuje zpracovávat s obráběcím centrem Format4 kódy ISO a programy Woodflash z externích softwarových řešení. „Woodflash-Control“ je lety osvědčené, ve firmě Felder vyvinuté softwarové řešení pro jednoduché a efektivní programování. Rychlé vytváření programů a široké možnosti automatizace, různé aplikace nesting a napojení čárových kódů pro síťově propojené dílny garantují efektivní programování pro nejvyšší produktivitu.

Individuální kompletní řešení údržby

Individuální kompletní řešení údržbyPermanentní dostupnost moderních výrobních zařízení je rozhodujícím faktorem ovlivňujícím produktivitu a ziskovost podniku. Průběžná opatření preventivní údržby zajišťují připravenost stroje k použití a zaručují konstantní přesnost. S našimi individuálními nabídkami údržby můžete profitovat z dlouhodobě stálé, vysoké kvality koncových výrobků. Kromě rozsáhlé údržby strojů provádíme také kontroly všech elektrických, pneumatických a mechanických součástí, jakož i všech bezpečnostních zařízení. Dále můžete využívat bezplatnou službu Hotline a získávat speciální nabídky softwaru, školení a náhradních dílů. Informujte se na svou individuální nabídku údržby a získejte záruku dlouhodobě dokonalého dřevoobrábění!

Vřeteno

VřetenoFrézovací motor o výkonu 10 a 12 kW a až 24000 ot/min je řízen frekvenčním měničem a je uchycen přímo na nosném modulu vrtací hlavy na ose Z. Dvě lineární vedení zajišťují vysoce přesné vertikální vedení. Frézovací motor je polohován pomocí broušeného kuličkového tažného šroubu. Upínání nástroje HSK F63 je automatické. Pomocí senzorů, napětí nástroje se kontroluje a potvrzuje, že se bezpečnost provozu. Upínač nástrojů se čistí pneumaticky.

Katalogy zdarma

Zde můžete listovat v katalogu online, stáhnout si jej jako pdf nebo si vyžádat jeho zaslání zdarma.